بخش انرژي
1396/06/14 15:36:52
با همکاري پژوهشگاه نيرو انجام شد؛
آغاز به کار اولین مدرسه بین المللی تابستانه ماشین‌های الکتریکی
اولین مدرسه بین المللی تابستانه ماشین های الکتریکی به همت گروه پژوهشی ماشین‌های الکتریکی دوار پژوهشگاه نیرو صبح امروز (سه شنبه) آغاز به کار کرد.

اولین مدرسه بین المللی تابستانه ماشین های الکتریکی به همت گروه پژوهشی ماشین‌های الکتریکی دوار پژوهشگاه نیرو  صبح امروز (سه شنبه) آغاز به کار کرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)، در افتتاحیه این مراسم  دکتر «کبیری» قائم مقام رئیس پژوهشگاه نیرو، ضمن اشاره به ضرورت توجه به ماشین‌های الکتریکی و بازده آنها، بر اهمیت برگزاری مدارس تابستانه و نشر دانش از این طریق اشاره کرد. 
در این مراسم «صادق واعظ زاده» استاد گروه قدرت دانشکده مهندسی برق دانشگاه تهران به عنوان اولین سخنران مدرسه تابستانه به ارائه آمار و ارقام در خصوص مصرف انرژی ماشین‌های الکتریکی پرداخت.
وی با اشاره به اینکه موتورهای الکتریکی به عنوان محرک اصلی چرخ صنعت، به طور کلی 46 درصد از تقاضای انرژی را به خود اختصاص داده‌اند، عنوان نمود: این موتورها به تنهایی حدود نیمی از مصرف برق را بر عهده دارند که این  مصرف زیاد سوخت‌های کربنی، همراه با آلودگی خواهد بود و با توجه به این مطلب موتورهای الکتریکی بزرگترین منشا آلودگی  هم هستند.
وي سپس به بررسی این موارد در موضوع اصلی سخنرانی تحت عنوان کنترل ذخیره انرژی در مورتورهای الکتریکی پرداخت. 
گفتنی است اولین مدرسه تابستانه بین المللی ماشین‌های الکتریکی طی سه روز 14 تا 16 شهریور ماه ادامه خواهد داشت و مدرسین به ارائه سخنرانی و پاسخگویی به پرسش‌های حاضران خواهند پرداخت.
 
  • خبرنگار: خدیجه محمدی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد