بخش انرژي
1396/06/14 15:17:00
براي اولين بار انجام شد؛
برگزاري جلسه هم اندیشی طرح «توسعه فناوری های کنترل و پایش خوردگی در صنعت برق ایران» در پژوهشگاه نیرو
اولین جلسه هم اندیشی طرح "توسعه فناوری‌های کنترل و پایش خوردگی در صنعت برق"، با حضور متخصصین خوردگی از دانشگاه‌ها، صنایع و انجمن خوردگی ایران در پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

اولین جلسه هم اندیشی طرح "توسعه فناوری‌های کنترل و پایش خوردگی در صنعت برق"، با حضور متخصصین خوردگی از دانشگاه‌ها، صنایع و انجمن خوردگی ایران در پژوهشگاه نیرو برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، اولین جلسه هم اندیشی طرح "توسعه فناوری‌های کنترل و پایش خوردگی در صنعت برق" با حضور متخصصین خوردگی از دانشگاه‌ها، صنایع و انجمن خوردگی ایران در پژوهشگاه نیرو برگزار شد.
در این جلسه که با حضور خبرگان و مهندسین خوردگی از دانشگاه‌ها و صنایع مربوطه برگزار شد، ابتدا مهندس فتحی با اشاره به تهیه 40 سند راهبردی در صنعت برق در پژوهشگاه نیرو، سند و نقشه راه کنترل و پایش خوردگی در صنعت برق را به‌ عنوان یکی از اسناد مهم برشمرد و بر لزوم اجرای سند مذکور در این صنعت تاکید نمود.
وي همچنين ضمن بیان کلیاتی در رابطه با این سند، نیاز به همکاری با بخش­ های مختلف صنایع و دانشگاه­ ها را در طول اجرای این طرح ضروری برشمرد.
در ادامه مهندس «داور رضاخانی» مجری طرح "توسعه فناوری‌های کنترل و پایش خوردگی در صنعت برق" به معرفی اجمالی طرح و اهداف و دستاوردهای آن پرداخت، و اظهار داشت: به‌منظور اجرای مدیریت پژوهش در صنعت برق، اجرای طرح‌های تحقیقاتی مورد نیاز صنعت برق بصورت متمرکز و سازمان یافته به دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و شرکت ­های دانش بنیان واگذار می‌گردد که در این زمینه مساعدت بازیگران و متخصصین این حوزه را در اجرای طرح خواستار شد.
وي همچنین در خصوص تجاری­ سازی محصولات و حمایت از شرکت­ های دانش‌بنیان و نحوه تعاملات ارکان­ مختلف طرح توضیحاتی ارائه کرد و درباره برگزاری سمینارها و کنفرانس ­های تخصصی خوردگی در صنعت برق در طول اجرای طرح خبر داد.
مجری طرح "توسعه فناوری‌های کنترل و پایش خوردگی در صنعت برق"بر جذب، حضور و بکارگیری تمامی بازیگران این صنعت در حوزه­ های مختلف تاکید نمود و اعلام داشت: با ایجاد شبکه گسترده متخصصین این صنعت این مهم فراهم خواهد گردید.
وي با اشاره به فراخوان واگذاری پروژه‌های فناورانه صنعت برق در وب­سایت پژوهشگاه نیرو از اول تا دهم هر ماه، از اساتید و متخصصین دعوت نمودتا در صورت تمایل، ضمن مطالعه سند طرح خوردگی قید شده در وب‌سایت پژوهشگاه نیرو، درخصوص پروژه‌هایی که در حال برون‌سپاری هستند اقدام نماید.
در ادامه مهندس نمازی، معاون دفتر فنی شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی نيز، بیان داشت: این‌گونه جلسات هم ­اندیشی هم برای اساتید دانشگاهی و صنعت­گران و هم برای بخش تحقیقات وزارت نیرو فرصت بسیار مناسبی است و این رویکرد (تجمیع خبرگان یک موضوع) رویکردی مقدس است.
وي افزود: باید کمک کنیم ضمن پیشبرد این طرح، انجام آن برای برای تمامی بازیگران اجرای این طرح یک افتخار باشد.
وي استعلام از نیروگاه ­ها را برای بیان مشکلات خوردگی و تمرکز بر مشکلات موجود، از وظایف اصلی این طرح بیان نمود، و گفت:  مشارکت این طرح در طرح­ های احداث نیروگاهی و استفاده از تجارب صنعت نفت در این خصوص ضروری است.

 
  • خبرنگار: خدیجه محمدی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد