بخش آب و فاضلاب
1396/06/14 12:49:00
سرپرست وزارت نيرو در جمع خبرنگاران مطرح کرد:
ارتقاي کيفيت آب شرب 3.5 ميليون نفر از ساکنان جنوب تهران / تعیین شاخص‌هاي بهداشتي آب شرب کشور بر اساس استانداردهای جهانی
سرپرست وزارت نيرو در حاشيه آئين بهره‌برداري از پروژه ارتقاي کيفي آب شرب جنوب تهران گفت: با اجرای ین طرح، کيفيت آب شرب 3.5 ميليون نفر از ساکنان جنوب، جنوب شرق و جنوب غرب تهران افزايش يافت.

سرپرست وزارت نيرو در حاشيه آئين بهره‌برداري از پروژه ارتقاي کيفي آب شرب جنوب تهران گفت: با اجرای این طرح، کيفيت آب شرب 3.5 ميليون نفر از ساکنان جنوب، جنوب شرق و جنوب غرب تهران افزايش يافت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو ( پاون ) مهندس " ستار محمودي " سرپرست وزارت نيرو در حاشيه آئين بهره برداري از پروژه ارتقاي کيفي آب شرب جنوب تهران ( طرح قمر بني هاشم (ع)) در محل تصفيه خانه شماره 2، در جمع خبرنگاران، در خصوص ويژگي هاي اين طرح براي بهره مندي مردم تهران ، با بيان اين مطلب که اين پروژه بخشي از پروژه بزرگي است که براي ارتقاي کيفيت آب شرب تهران در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: کلانشهرهايي مانند تهران همواره مسيرها و محل عبور بزرگي تحت عنوان کلکتورهاي آب را  داراهستند که با همت شرکت آب و فاضلاب استان تهران بخشي از اين پروژه امروز به بهره برداري رسيد.
وي ادامه داد: بهره برداري از اين پروژه باعث خواهد شد تا کيفيت آب در مناطق جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق تهران و همچنين مناطق يافت آباد وشهر ک هاي اطراف آنان تقويت شود.  
سرپرست وزارت نيرو با بيان اين مطلب که اين طرح حدود 3.5 ميليون نفر از همشهريان تهراني را تحت پوشش قرار مي دهد، اذعان دشت: در کلانشهر تهران همواره سازمان هاي خدماتي در حال آماده باش هستند تا بتوانند خدمات بهتري را به مردم به صورت شبانه روزي و بدون تعطيلي ارائه کنند.
وي با اشاره به اينکه وزارت نيرو بجز ارائه خدمات به هموطنان بر کيفيت خدمات ارائه شده نيز تاکيد دارد، افزود: اين خدمات در محل به هموطنان ارائه مي شود و در ادامه اين طرح ها خدمات مديريتي و نرم افزاري تحت عنوان دولت الکترونيک بيش از گذشته ارائه خواهد شد.
محمودي در ادامه افزود: هموطنان درخواست ها و نيازهاي خود را از طريق مرکز 122 مطرح خواهند کرد و خواسته هاي آنان بدون مراجعه حضور پيگيري خواهد شد.
وي با بيان اينکه طرح ارتقاي آب جنوب تهران که از طرح هاي ماندگار با طول عمر 50 ساله است، گفت: اين طرح در دولت يازدهم آغاز شده و بخش نخست آن امروز به بهره‌برداري رسيده است.
سرپرست وزارت نيرو در خصوص ويژگي هاي اين طرح گفت: يکي از ويژگي هاي اين طرح اين است که امکان گردش آب را بعد از تکميل تمام فازها، بين سدهاي اطراف تهران برقرار خواهد کرد و در اين طرح سدهاي لار، لتيان، کرج و طالقان در رينگ کامل قادر خواهد بود که آب اين سدها و چاه‌هاي موجود در تهران را باهم درآميخته و به گردش درآورد.
وي با اشاره به اينکه آب شرب ارائه شده در کشور از استانداردهاي سازمان بين المللي بهداشت جهاني "WHO" برخوردار است، افزود: شاخص هاي وزارت نيرو از شاخص هاي موجود بين المللي در بهداشت جهاني  است و جمهوري اسلامي در خصوص تامين آب شرب هموطنان شهري و روستايي بيشترين سرمايه گذاري ها را در اين بخش داشته و در کشورهاي منطقه نيز در اين خصوص سرآمد است.
ستار محمودي با بيان اينکه قبل از انقلاب حدود 68 درصد جمعيت شهري تحت پوشش آب شرب بودند، افزود: در آن زمان جمعيت شهري حدود 18 ميليون نفر بود و در زمان حاضر که ميزان جمعيت شهري به 58 تا 59 ميليون نفر افزايش يافته است، 99.4 درصد از جمعيت شهري تحت پوشش آب شرب سالم و بهداشتي هستند و در آمار جهاني نيز به ثبت رسيده است.

 
پايداري و اطمينان بالاي آب شرب در تهران
در ادامه مهندس "سيد حسين هاشمي" استاندار تهران نيز در پاسخ به سوال خبرنگاران با بيان اينکه؛ طرح ارتقاي آب جنوب تهران از دولت يازدهم آغاز شده و با همت و پشتکار وزارت نيرو امروز شاهد بهره‌برداري بخشي از اين طرح عظيم هستيم، افزود: ادامه اين طرح در دولت دوازدهم پيگيري خواهد شد.
وي با اشاره به اينکه با افتتاح اين طرح، کيفيت آب جنوب و جنوب شرق و جنوب غرب تهران افزايش خواهد يافت، افزود: اين طرح به گونه اي است که اگر مشکلي در منطقه اي ايجاد شود، اين طرح مي تواند آب شرب غرب و شرق تهران را پوشش دهد.
استاندار تهران در ادامه خاطر نشان کرد: با بهره‌برداري از ساير فاز هاي اين طرح، آب تهران از پايداري و اطمينان بالايي برخوردار خواهد شد.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد