بخش آب و فاضلاب
1396/06/13 09:32:00
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان عنوان کرد؛
جداسازی شبکه آب شرب و بهداشتی در 2 شهر استان زنجان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: شهرهای ماهنشان و گرماب جزو معدود شهرهای کشور هستند که شبکه آب شرب شهری و آب بهداشتی جداگانه دارند.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: شهرهای ماهنشان و گرماب جزو معدود شهرهای کشور هستند که شبکه آب شرب شهری و آب بهداشتی جداگانه دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، علیرضا جزء قاسمی با اشاره به کدورت و شوری بالای آب در شهرهای ماهنشان و گرماب گفت: این دو شهر در استان زنجان جزو معدود شهرهایی در کشور هستند که شبکه آب شرب شهری از آب بهداشتی آن مجزا شده و این در جلوگیری از اتلاف آب آشامیدنی به طور چشمگیری مؤثر است.
وی افزود: به همین دلیل آب شرب این شهرها به وسیله دستگاه‌های آب شیرین کن تأمین و شبکه آب شهری نیز برای مصارف بهداشتی از سوی شهروندان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه آب شرب در شهرهای ماهنشان و گرماب از طریق کیوسک‌های توزیع آب آشامیدنی در سطح شهر انجام می‌پذیرد، گفت: مشترکین آب در این شهرها با کارت اعتباری می‌توانند به میزان مورد نیاز آب از طریق دستگاه‌های فروش آب برداشت نمایند.
رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان همچنین اعلام کرد: در شهر ماهنشان آب آشامیدنی بدون محدودیت و از طریق کارت‌های اعتباری آب در 30 کیوسک توزیع آب آشامیدنی عرضه می‌شود.
این مقام مسئول هدف از اجرای این پروژه را بهبود پارامترهای کیفی آب شرب و جلوگیری از اتلاف آب آشامیدنی که برای تولید آن هزینه و زمان قابل توجهی اختصاص داده شده است عنوان کرد.
گفتنی است با وجود شوری آب در شهر ماهنشان و تلاش‌های بسیار برای تأمین آب در این شهر، سرانه مصرف ماهنشانی ها با 355 لیتر در استان بیشتر از همه شهرهای استان است.
  • خبرنگار: مهدی کلانتری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد