بخش آب و فاضلاب
1396/06/08 11:11:00
پاسداشت سی و هفتمین هفته دولت در صنعت آب و برق؛(51)
پروژه آبرسانی به ۱۰ روستای جزیره قشم به بهره برداری رسید
در ششمین روز از هفته دولت با حضور معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری هرمزگان، معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان قشم پروژه ابرسانی به ۱۰ روستای بخش شهاب شهرستان قشم به بهره برداری رسید.

در ششمین روز از هفته دولت با حضور معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری هرمزگان، معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان قشم  پروژه ابرسانی به ۱۰ روستای بخش شهاب شهرستان قشم به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "جبروت قنبری" با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر بیان کرد: تفکر و اندیشه این دو بزرگوار در خدمت رسانی به مردم الگو سرلوحه کار تمامی مدیران است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره پروژه آبرسانی به ۱۰ روستای بخش شهاب عنوان کرد: این پروژه با ۱۸۱ کیلومتر لوله گذاری، مخزن دو هزار و ۸۵۰ متر مکعبی و دو باب ایستگاه پمپاژ با منبع تامین آب برای آب‌شیرین‌کن به بهره‌برداری رسید.
این مقام مسئول در ادمه با اشاره به میزان هزینه این پروژه بیان کرد: هزینه انجام این پروژه ۸۵ هزار میلیارد ریال بوده که از صندوق توسعه ملی و استانی تامین شده است.
قنبری در خصوص جمعیت تحت پوشش این پروژه بیان کرد: ۱۰ روستای تحت پوشش این پروژه جمعیتی بالغ بر ۳۷۵۷ خانوار معادل ۱۴ هزار و ۲۵۲ نفر را شال می شود.
در ادامه این مراسم علی روئوفی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با قدردانی از تلاش ها و کوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان در انجام پروژه ها به ویژه در شهرستان قشم بیان کرد: همانطور که همه آگاهی دارند شهرستان قشم یکی از کم آب ترین شهرستان های استان بود که با توجه و عنایت دولت تدبیر و امید و اختصاص بودجه مناسب شاخص برخورداری این روستا از صفر درصد به بالای ۷۰ درصد رسیده است.
  • خبرنگار: آرتا زاهدی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد