بخش آب
1396/06/08 15:42:31
پاسداشت سی و هفتمین هفته دولت در صنعت آب و برق؛(55)
آبرسانی به شهر کوهدشت همزمان با هفته دولت/ اختصاص اعتبار 60 ميليارد ريالي براي اتمام طرح
همزمان با فرارسيدن هفته دولت پروژه آبرسانی به شهر کوهدشت استان لرستان با اعتباري بالع بر 60 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد.


همزمان با فرارسيدن هفته دولت پروژه آبرسانی به شهر کوهدشت استان لرستان با اعتباري بالع بر 60 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)،‌ حمیدرضا کرم‌وند، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان لرستان در مراسم بهره برداري از اين طرح آبرساني، گفت: پروژه آبرسانی به شهر کوهدشت با حفر سه حلقه چاه، احداث چهار کیلومتر خط انتقال از جنس فولاد و چدن در قطرهای 200 تا 300 میلیمتر، سه حلقه چاه، برق رسانی به طول دوهزار متر و با هزینه ای بالغ بر 60 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
کرم‌وند به سایر پروژه‌های در دست اقدام مجموعه آب و فاضلاب در شهر کوهدشت اشاره کرد و افزود: در حال حاضر پروژه های متعددی با اعتباري بالغ بر 550 میلیارد ریال در شهر کوهدشت فعال است که اجرای شبکه فاضلاب به طول 10کیلومتر، احداث تصفیه خانه فاضلاب، نصب پمپ و راه‌اندازی چاههای آب کوهدشت، عملیات اجرایی خط انتقال آب و عملیات حفاری پنج حلقه چاه آهکی و آبرفتی بخشي از اقدامات پيش روي مجموعه براي بهبودي وضعيت آبي شهر کوهدشت است.
مدیرعامل شرکت آبفا شهری لرستان گفت: کوهدشت از جمله شهرهای استان است که در برهه‌ای از زمان دچار تنش آبی شد ولي با تدابیر درنظرگرفته شده توانسته‌ايم مشکل کمبود آب را در این شهر به حداقل برسانیم.
  • خبرنگار: مهدی بابایی پور
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد