بخش برق
1396/05/21 16:49:35
توسعه تجديدپذيرها برای توليد انرژي پاك در برق باختر
مدیرعامل برق باختر گفت: بیش از 760 مگاوات تولید انرژی در محدوده تحت پوشش برق باختر از محل انرژی‌های تجدید پذیر پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل برق باختر گفت: بیش از 760 مگاوات تولید انرژی در محدوده تحت پوشش برق باختر از محل انرژی‌های تجدید پذیر پیش‌بینی شده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ نشست هم اندیشی بررسی زمینه‌های توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر با حضور مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل و مدیرن ارشد شرکت برق منطقه ای باختر، مدیر کل منابع طبیعی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل امور اقتصاد و دارایی و نایب رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی در برق منطقه ای باختر برگزار شد.
در این نشست مهندس "فرهاد شبیهی" مدیرعامل برق باختر ضمن معرفی و ارائه گزارش از وضعیت شبکه برق و پروژه‌ها فوق توزیع و انتقال در حال احداث این شرکت اظهار داشت: با تلاش‌های شبانه روزی کارکنان در حوزه برق باختر، تاکنون از پیک بار مصرف بدون خاموشی عبور کردیم.
مدیرعامل برق باختر به استفاده از منابع عمومی در راستای توسعه زیر ساختهای برق تاکید کرد و افزود: وصول مطالبات برق مصرفی در توسعه و احداث زیر ساخت‌ها نقش بسزایی دارد و از این محل می‌توان در توسعه زیر ساخت‌های برق استفاده نمود.
وی با اشاره به اهمیت انرژی الکتریکی در توسعه صنعت، کشاورزی و ایجاد اشتغال بیان داشت: مسئولین استانی می‌توانند در تحقق وصول مطالبات نقش موثری ایفا نمایند.
شبیهی در ادامه ضمن تشکر از مشترکین و صنایع همکار در طرح‌های مدیریت مصرف افزود: با همکاری صنایع 168 مگاوات صرفه جویی در لحظه پیک کشوری در حوزه برق باختر رخ داده است.
وی به اقدامات انجام شده در خصوص پیش بینی احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر در استان مرکزی اشاره نمود و افزود: به لحاظ مزیت‌هایی که استفاده از انرژی‌های نو در کاهش آلودگی هوا در شهرهای بزرگی همچون اراک دارند، تمام تلاش وزارت نیرو در جذب سرمایه گذار است و در حوزه برق باختر نیز بیش از 760 مگاوات تولید انرژی از محل انرژی‌های تجدید پذیر پیش بینی شده است.
بر اساس این گزارش سرمایه گذار و مدیران حاضر در این نشست نقطه نظرات خود را در جهت احداث نیروگاه‌های تجدید پذیر مطرح و مقرر شد با توجه به امکان سنجی‌هایی که در این زمینه صورت پذیرفته است با حضور ارگان‌های ذیربط کار در اسرع وقت شروع شود.
  • خبرنگار: مژگان اسماعيلي
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد