بخش آب
1396/05/21 15:08:53
ممنوعیت تردد کامیون‌های حامل مواد نفتی از محدوده سد "قشلاق" سنندج
با تعریف مسیر جدید جهت تردد کامیون های حامل مواد سوختی ترانزیتی، تردد کامیون‌های حامل مواد نفتی از محدوده سد "قشلاق" سنندج ممنوع شد.

با تعریف مسیر جدید جهت تردد کامیون های حامل مواد سوختی ترانزیتی، تردد کامیون‌های حامل مواد نفتی از محدوده سد "قشلاق" سنندج ممنوع شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با پیگیری‌های مکرر شرکت آب منطقه ای و اداره کل محیط زیست و سایر نهادهای مرتبط در سال‌های اخیر، مسیر کامیون های ترانزیتی حامل مواد نفتی از مجاورت سد قشلاق تغییر و عبور این کامیون‌ها از کنار سد مذکور ممنوع شده است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با تعیین مسیرهای جایگزین و ابلاغ آن به پلیس راهور و شرکت پخش فرآورده های نفتی جهت تردد، اعلام کرده که طی ماه‌های آینده شاهد این تغییرات خواهیم بود.
سد قشلاق که در 12 کیلومتری شهر سنندج در مسیر جاده دیواندره واقع شده و در سال 1353 عملیات اجرایی آن شروع و در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 آبگیری آن آغاز شده است؛ این سد به لحاظ تامین آب شرب شهر و بیشتر آب مصرفی کشاورزی سنندج دارای اهمیت فراوانی است. لذا حفاظت کیفی از آب دریاچه پشت سد قشلاق یکی از دغدغه های اصلی شرکت آب منطقه ای کردستان می باشد.
  • خبرنگار: یوسف جعفری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد