بخش عمومي
1396/05/18 15:34:00
وزیر نیرو در آیین گرامیداشت روز خبرنگار:
کار خبرنگار تولید و انتشار آگاهی برای ارتقای جامعه است/ رسانه‌ها یاران خوب وزارت نیرو در روزهای سخت بودند
وزیر نیرو گفت: بزرگ‌ترین کار خبرنگار تولید آگاهی برای ارتقای جامعه است که این یک امر قابل تحسین است.
 
وزیر نیرو گفت: بزرگ‌ترین کار خبرنگار تولید و نشر آگاهی برای ارتقای جامعه است که این یک امر قابل تحسین است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "حمید چیت‌چیان" وزیر نیرو امروز (چهارشنبه) در آیین گرامیداشت روز خبرنگار در ساختمان ستادی این وزارتخانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه بخصوص شهید "حمیدرضا حسینی" اظهار داشت: وزارت نیرو یک وزارتخانه سیاسی نیست، بلکه وزارتخانه ای خدماتی است که دو خدمت بزرگ یعنی آب و برق را همواره در تمام اوقات شبانه روز بدون لحظه ای وقفه به هموطنان ارائه می‌کند.
وی با بیان اینکه من از ابتدای کار تاکنون رسانه‌ها و خبرنگاران را جزئی از خانواده صنعت آب و برق دانسته‌ام، افزود: بهترین تعامل بین سازمان‌های اجرایی و رسانه‌ها و مدیران آنان خلاقیت و تولید فکر است.
چیت‌چیان با اشاره به اینکه انعکاس واقعیات از طریق رسانه‌ها می‌تواند منشأ تحول و نو آوری در مدیران و جامعه باشد، افزود: در تابستان امسال صداو سیما و رسانه‌ها کمک شایانی به وزارت نیرو کردند.
وزیر نیرو ادامه داد: شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها همگی یکصدا شرایط کمبود آب و برق را به سمع و نظر مردم و مسئولان رساندند و این هم‌صدایی باعث تأثیر شگرفی شد که توانستیم در زمان پیک مصرف برق برق مورد نیاز را تامین کنیم.
چیت‌چیان با بیان اینکه رسانه‌ها یاران خوب وزارت نیرو در روزهای سخت بودند، افزود: مدیریت پیک در تابستان جاری با وجود رسانه‌ها امکان‌پذیر شد؛ طبق بررسی ما مشخص شد همکاری مردم، کشاورزان، صنایع مختلف با وزارت نیرو سبب شد تا قریب 4500 مگاوات مدیریت پیک انجام دادیم.
وی با اشاره به اینکه کارهای خوبی در 4 سال اخیر در وزارت نیرو انجام شده است، افزود: قبل از انقلاب با سد سازی هایی که همه ساله انجام می‌شد حدود 500 میلیون متر مکعب آب استحصال شده است بطوریکه از ابتدای انقلاب تا بدو اغاز بکار دولت یازدهم میزان آب استحصال شده حدود 760 میلیون متر مکعب بود ولی در 4 ساله اخیر به ازای هر سال 1 میلیاردو 120 میلیون مترمکعب آب استحصال شده است.
چیت‌چیان ادامه داد: در آبرسانی روستایی نیز در سال‌های 93 تا 95 جهش کاملاً آشکاری در این خصوص داشته بطوری که در سال 95 به اندازه 10 سال قبل از این دولت آبرسانی روستایی انجام شده است که حدود 2900 پیمانکار و قرار داد بسته شده و 59 هزار نفر مشغول به کار شده‌اند.
وزیر نیرو یادآور شد: بیش از یک چهارم کل تصفیه خانه‌های فاضلابی که در 50 سال گذشته احداث شده است مربوط به دولت یازدهم است.
 
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد