بخش برق
1396/04/26 15:06:07
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد:
تمامی روستاهای بالای 10 خانوار کهگیلویه و بویراحمد در دولت یازدهم برق‌رسانی شدند
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از برق‌رسانی به تمامی روستاهای بالای 10 خانوار در این استان در دولت تدبیر و امید خبر داد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از برق‌رسانی به تمامی روستاهای بالای 10 خانوار در این استان در دولت تدبیر و امید خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "داود راهزادی" در بازدید از برق‌رسانی به روستای " تیمج " شهرستان بهمئی به خبرنگاران گفت: 54 روستای کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال در دولت یازدهم از نعمت برق برخوردار شدند.
وی تعداد خانوار برق‌رسانی شده در کهگیلویه و بویراحمد طی چهارسال گذشته را حدود 670 خانوار عنوان و اظهارداشت: از این تعداد خانوار، 620 خانوار با استفاده از شبکه‌های برق و مابقی نیز با واگذاری نیروگاه‌های خورشیدی یک کیلوواتی از نعمت برق برخوردار شده‌اند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد افزود: برق‌رسانی به چهار روستا در این استان با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی یک کیلوواتی برای اولین بار از نعمت برق برخوردار شده‌اند.
راهزادی، سخت گذری، پراکندگی، کوهستانی و نامناسب بودن محورهای ارتباطی را از مهم‌ترین مشکلات کنونی برای برقرسانی به برخی روستاها در کهگیلویه و بویراحمد برشمرد.
وی گفت: 677 روستا زیر 20 خانوار با 9 هزار و 711 خانوار تا پایان سال گذشته در کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق برخودار شده که در این ارتباط جشن اتمام برقرسانی به روستاهای بالای 10 خانوار در سطح ملی برگزار شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، مجموع روستاهای برقدار 20 خانوار و بالاتر از آن تا پایان سال گذشته در این استان را هزار و 65 روستا با تعداد 46 هزار و 562 خانوار برشمرد و اظهارداشت: تمام روستاهای بالای 20 خانوار هم اکنون در این استان از نعمت برق برخوردار هستند.
راهزادی گفت: هزار و 797 روستا با 57 هزار و 29 خانوار در کهگیلویه و بویراحمد دارای سکنه بوده که 97 درصد آن‌ها معادل هزار و 743 روستا از نعمت برق برخوردار هستند.
وی از برقرسانی به 72 خانوار کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال با واگذاری نیروگاه‌های یک کیلوواتی خورشیدی برای اولین بار در این استان خبرداد.
  • خبرنگار: ضرغام علی‌بازی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد