بخش آب و فاضلاب
1396/01/30 14:04:50
سامانه یکپارچه خدمات مشترکین آبفای خراسان رضوی در ٦٩ شهر استان کرمان پیاده‌سازی شد
زمینه استفاده از سرويس هاي این سامانه با توجه به طراحی و معماری مناسب صورت گرفته برای دیگر شرکت های آب و فاضلاب در حال حاضر مهیا شده است.

سامانه یکپارچه خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی در ۶۹ شهر تحت پوشش آبفای استان کرمان پیاده‌سازی و راه‌اندازی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، به گفته مدیر دفتر پیاده‌سازی و اجرای تعرفه آبفای خراسان رضوی سامانه یاده شده که توسط متخصصان داخلی این شرکت طراحی و در ۷۳ شهر استان خراسان و ۱۳۰ دفتر پیشخوان به‌کار گرفته شده است در قالب سه فاز نیز در ۶۹ شهر استان کرمان نیز راه‌اندازی شد.
"امیر زنگنه" افزود: پس از تحلیل وضعیت موجود مشترکین و آماده‌سازی زیربرنامه های تبدیلی اطلاعات سیستم‌های قبلی مشترکین در فاز نخست شهر ماهان به عنوان پایلوت راه اندازی شد، در فاز دوم شهرهای شهرستان کهنوج، جیرفت و بم و در فاز سوم کلیه شهرهای استان کرمان از سرویس‌های سامانه یکپارچه خدمات مشترکین بهره‌مند شدند.
وی با بیان اینکه در اجرای این طرح کلیه سرورها و تجهیزات سخت افزاری مرتبط با سیستم‌های مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان کرمان جمع آوری و کلیه کاربران شرکت و دفاتر پیشخوان بدون برنامه واسط و تحت وب از طریق اینترنت به سرور مرکزی سامانه همانند بقیه کاربران استان خراسان رضوی به ارائه کلیه خدمات به شهروندان استان کرمان پرداختند.
وی گفت: همزمان با اجرای طرح و اقدامات فنی و نرم افزاری (از آبان تا پایان سال 95) نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی کاربران و همچنین دفاتر پیشخوان استان اقدام شد.
زنگنه خاطر نشان کرد: هدف از طراحی سامانه یکپارچه خدمات مشترکین، یکسان سازی فرآیندهای خدمات مشترکین در کل کشور، بهره‌گیری از یک سامانه واحد خدمات مشترکین برای کل شرکت‌های آبفا، تسهیل در نظارت‌های ستادی و کشوری، کاهش هزینه‌های شرکت‌های آبفا، گام برداشتن در ارائه واقعی خدمات غیرحضوری از کلیه درگاه‌های خدمت و همچنین سربلندی همکاران و صنعت در بین بقیه دستگاه‌های خدمت رسان اعلام کرد.
در ادامه افزود: زمینه استفاده از سرویس‌های این سامانه با توجه به طراحی و معماری مناسب صورت گرفته برای دیگر شرکت‌های آب و فاضلاب در حال حاضر مهیا شده است.
  • خبرنگار: علیرضا صنعت‌نگار
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد