بخش برق
1395/10/22 12:41:57
از سوی معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر اعلام شد؛
افزایش 20 درصدی همکاری مشترکان برق با طرح‌های پیک سایی امسال / معرفی شرکت‌های برتر در حوزه مدیریت مصرف
معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر شرکت‌های برتر مدیریت پیک تابستان 95 را شامل 4 گروه از شرکت‌های توزیع و 2 گروه از شرکت‌های برق منطقه‌ای معرفی کرد.
معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر شرکت‌های برتر مدیریت پیک تابستان 95 را شامل 4 گروه از شرکت‌های توزیع و 2 گروه از شرکت‌های برق منطقه‌ای معرفی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ مهندس "علیرضا احمدیزدی" با اشاره به افزایش 20 درصدی همکاری مشترکان با پروژه‌های کاهش پیک بار در تابستان امسال، از اهدای لوح تقدیر به شرکت‌های برق منطقه ای و توزیع برق کشور که بهترین عملکرد را در این خصوص داشتند، خبر داد.
وی به کارگیری 15 طرح کاهش پیک از سوی شرکت‌های توزیع نیروی برق طی تابستان گذشته را خاطرنشان کرد و افزود: طرح تعطیلات و تعمیرات سالانه صنایع با همکاری 3018 مشترک، جلب همکاری مشترکان کشاورزی با همکاری 36 هزار مشترک و طرح استفاده از مولدهای خود تأمین مشترکان با همکاری 2200 مشترک از سوی شرکت‌های توزیع و شرکت‌های برق منطقه ای و جلب همکاری مشترکان در طرح ذخیره عملیاتی با همکاری 1628 مشترک از سوی شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور در تابستان 95 اجرا شد، که از عمده‌ترین این طرح‌ها محسوب می‌شود و در مجموع همکاری مشترکان نسبت به سال قبل حدود 20 درصد افزایش داشته است.
مهندس احمدیزدی شرکت‌های برتر در پیک تابستان 95 را شامل 4 گروه از شرکت‌های توزیع و 2 گروه از شرکت‌های برق منطقه ای معرفی کرد.
بر پایه این گزارش شرکت‌های برتر در بخش توزیع نیروی برق کشور در گروه اول شامل شرکت‌های توزیع برق فارس (رتبه اول)، استان اصفهان (رتبه دوم) و آذربایجان غربی (رتبه سوم)، گروه دوم شرکت‌های توزیع برق مرکزی و توزیع برق یزد (مشترکاٌ رتبه اول)، جنوب کرمان (رتبه دوم) و استان گیلان و شهرستان اصفهان (مشترکاً رتبه سوم)، گروه سوم شرکت‌های توزیع برق لرستان (رتبه اول)، همدان (رتبه دوم) و گلستان (رتبه سوم) و در گروه چهارم شرکت‌های توزیع برق سمنان (رتبه اول)، اردبیل (رتبه دوم) و چهارمحال و بختیاری (رتبه سوم) را کسب کردند.
همچنین در بخش شرکت‌های برق منطقه ای در گروه اول شرکت‌های برق منطقه ای فارس (رتبه اول)، باختر (رتبه دوم) و مازندران (رتبه سوم) و در گروه دوم شرکت‌های برق منطقه ای گیلان (رتبه اول)، غرب (رتبه دوم) و سیستان و بلوچستان (رتبه سوم) را کسب کردند که به همراه شرکت‌های برتر توزیع برق با ارسال لوح و مشوق‌های پیش بینی شده مورد تقدیر قرار گرفتند.
معاون دفتر مدیریت مصرف برق توانیر تصریح کرد: با توجه به تنوع مباحث پاسخگویی بار، 2 طرح جدید برای سال آینده پیش بینی شده که شامل جلب همکاری مشترکان با استفاده از تعرفه واقعی (TOU) و استفاده از تعرفه بحرانی (CPP) است.
وی افزود: در حال حاضر در حال تدوین دستورالعمل‌های این 2 طرح هستیم که پس از تصویب، به همراه سایر طرح‌های کاهش پیک بار در تابستان 96 مورد استفاده قرار خواهد گرفت و جزییات آن نیز متعاقباً اعلام می‌شود.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد