بخش عمومي
1395/07/10 15:39:00
معاون تحقيقات و منابع انساني وزير نيرو خبر داد:
پيش‌بيني آموزش براي 150 هزار نفر ساعت در سال جاري
موافقت‌نامه همکاري بين وزارت نيرو و دانشگاه صنعتي شريف در جهت طراحي و اجراي دوره‌هاي آموزشي کوتاه‌مدت و بلندمدت با رويکرد تقويت مديران صنعت آب و برق خواهد بود.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو از پیش بینی آموزشی برای 150 هزار نفر ساعت در سال جاری خبرداد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "علی اکبر مهاجری" پیش از ظهر امروز (شنبه) در آیین زنگ مهر موسسه آموزش عالي علمي و کاربردي صنعت آب و برق با رویکرد توانمندسازی و جانشین پروری مدیران وزارت نیرو، در سالن فردوسی پژوهشگاه نیرو با بیان این مطلب گفت: سیاست‌ها و برنامه‌های آموزشی سال 96-95 به محدود کردن رشد کمی آموزش‌ها در خصوص منابع انسانی با ارتباط مستقیم و شفاف سازی آموزش منابع انسانی وابسته به ارتقای کیفی دوره‌ها و رشد کمی دوره‌های بلندمدت حرفه ای مورد نیاز صنعت به ویژه درسطح تکنیکی است.
وی ادامه داد: توسعه آموزش‌های عمومی و اجتماعی در جامعه از دیگر برنامه‌های سال جاری موسسه آموزش مدیریت است.
مهاجری تصریح کرد: موافقت نامه همکاری بین وزارت نیرو و دانشگاه صنعتی شریف در جهت طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و بلندمدت با رویکرد تقویت مدیران صنعت آب و برق خواهد بود.
وی آنگاه با بیان این مطلب که در انقلاب اول صنعتی که در اواخر قرن 18 میلادی با مکانیزه کردن تولیدات صنعتی و استفاده از قدرت آب و بخار شروع شد و در صنایع، راه آهن، کشتی‌های بخار و کشاورزی تاثیرات بسزایی گذاشت افزود: انقلاب دوم نیز در اواخر قرن نوزدهم شروع شد و آغازی برای جایگزینی نیروی برق به جای بخار بود و بشر به ابداعاتی چون خودرو، هواپیما، تلفن و تلویزیون دسترسی پیدا کرد.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو با اشاره به شروع انقلاب سوم صنعتی در دهه 1960 میلادی که بشر را به سوی کامپیوترهای شخصی و اینترنت و استفاده از فناوری اطلاعات و خودکار کردن تولیدات سوق داد افزود: انقلاب چهارم صنعتی نیز به عنوان موضوع اصلی چهل و هشتمین نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس و همگرایی و تلفیق فناوری‌های مختلف در عرصه‌های فیزیکی، تغییرات سریع و انفجاری، تمرکز تولید انبوه سفارشی، سبک، مقاوم و بادوام تر شدن مواد اولیه به‌طور محسوس و سرعت پردازش مخابرات با جای خطی تغییر کرد.
وی با اشاره به دورنمای خالص اشتغال در هر خانواده گفت: در فاصله سال‌های 2015 تا 2020، با استفاده از سامانه‌های آموزشی جدید بخشی زیادی از کارهای وابسته به نیروی انسان از بین می‌رود و جای خود را به سامانه‌های الکترونیک می‌دهد.
وی با اشاره به این مطلب که مشکل اصلی مدیریت‌ها این است که باید علوم مربوط به کامپیوتر را بدانند تا سامانه‌های آموزشی خیلی متعادل تر شود گفت: با اضافه شدن انعطاف مدیریتی، سامانه‌های آموزشی نیز منعطف شود تا بتوانیم به انسان‌های انعطاف پذیر به صورت دقیق تر آموزش دهیم.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد