درباره ماتماس با ماتلکسRSSموبایلستاد خبری مرکزی حراست وزارت نیرو
بخش برق
1396/07/21 14:09:13
مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه تاکید کرد:
لزوم بهره‌گیری صنعت توزیع برق از فناوری ها و تجهیزات روز دنیا
مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه بر استفاده از تکنولوژی ها و تجهیزات نوین در صنعت توزیع برق کشور تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه  بر استفاده از تکنولوژی ها و تجهیزات نوین در صنعت توزیع برق کشور تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،
 علیمراد مرادی مجد در ششمین نشست بهره برداری شرکت های غرب و شمالغرب کشور، به بیان عملکرداین شرکت در  کاهش تلفات، سرقت سیم و تجهیزات برقی، پیاده سازی GIS، سامانه های راه اندازی شده، مانیتورینک سیستم های توزیع و... پرداخت.

وی داشتن اطلاعات موثق و قابل دسترسی را نیاز اساسی مدیریت سیستمهای کنونی دانست و گفت: با توجه به حجم زیاد اقدامات در شبکه های توزیع لازم است استفاده از ابزارهایی این اطلاعات را دسترس پذیر، تجزیه و تحلیل کرد.

مرادی مجد با اشاره به استقرار نظام GIS در شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه در سال 94 با حضور مهندس فلاحیان معاونوزیر نیرو در امور برق و انرژی و ثبت کامل اطلاعات شبکه دو کیلوولت فشار ضعیف اظهارداشت: برنامه های شرکت بعد از سال 94 در این خصوص استحکام سازی این سیستم بوده است.

وی با عنوان اینکه اطلاعات GIS با سیستم BILLINGمتصل شده افزود: اطلاعات مشترکان به صورت کامل و مکان محور در این سیستم نصب شده و در تصمیم گیری ها بسیار اثر بخش است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه رویت پذیری مشترکان سنگین یک مگاوات، چاه های عمیق، موفقیت روستاها و حتی تجهیزات موجود در آنها و...را از مزایای این سیستم برشمرد.

مرادی مجد شناسایی مناطق پرمصرف و کم مصرف، محاسبه به صورت اتصال کوتاه منطقه با استفاده درون یابی، پراکندگی سرقت سیم، خاموشی به علت فیوزسوزی در شبکه فشار ضعیف، مشخص کردن محدوده قرائت هر مشترک به تفکیک مناطق و به ازای هر کنتورخوان به صورت رنگی را از دیگر مزایای سیستمGIS عنوان کرد.

وی افزود: در این سیستم با استفاده از نقشه های هواشناسی و سایر منابع معتبر دبرای برخی از عوامل طبیعی تاثیرگذار روی شبکه های برق از جمله گرد و غبار، طوفان، رعد و برق ونقشه هایی جهت مدیریت این عوامل و همچنین آمار و برآورد هزینه ها جهت تبدیل تجهیزات در مناطق در معرض خطر صورت گرفته است.

مرادی مجد همچنین سامانه مدیریت ناوگان خودروهای عملیاتی با استفاده از نصبGPS روی تمامی خودروهای عملیاتی شرکت و سامانه قرائت کنتور به صورت هوشمند با استفاده از گوشی همراه و با قابلیت اطمینان بالا برای مدیران و اعلام بدهی برق مشترکا، سیستم مدیریت تماس های جمعی با استفاده از سامانه تماس مشترکان که ضمن ثبت در سیستم خاموشی موارد را به اطلاع خودروهای عملیاتی با استفاده تبلت نصب شده را از سایر اقدامات شاخص های انجام شده در این شرکت ذکرد.

 

  • خبرنگار: روح‌الله حمیدیان
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد
  • تاریخ ایجاد: 1396/07/19