جناب-اقای-اوايی-(2).jpeg
 

جناب آقاي اردکانيان
وزير محترم نيرو
با اهداء سلام و اداي احترام
مندرجات نامه¬ها و کتابچه¬هاي مزبور که روايت مختصر و کوتاهي است از دستاوردهايي بزرگ و درخشان در حوزه صنعت آب و برق کشور، مورد ملاحظه و مداقّه قرار گرفت.
دستاوردها و ثمراتي که به فضل و توفيق الهي، و در نتيجه همت عالي و تلاش و تکاپوي جهادگونه، مستمر و گرانسنگ آن برادر ارجمند و همه مديران و کارکنان خدوم، متعهد و متبحّر فعلي و پيشين وزارتخانه تحت مدیریتتان و نيز بخش¬هاي غیردولتی و خصوصي همکار، فراهم آمده است.
تمام آن چه، به حکايت مستندات فوق، حاصل شده، چه، آن موفقيت¬ها و دستاوردهاي ده¬گانه عظيمي که با وصف «اولين¬ها» توصيف شده و براي نخستين بار در صنعت برق کشور، در سال 1398 پديد آمده¬اند و چه آن 227 طرح بزرگ و مهم آب و برق که با برنامه¬اي منسجم و فشرده، زير نام زيبا و جذاب «پويش هر هفته الف_ب_ايران»، در بازه زماني شش ماهه دوم سال 1398، در 31 استان کشور و با ارزش سرمايه¬گذاري بيش از 33 هزار ميليارد تومان، خلق و اجرا شده¬اند، جملگي، اميدبخش، افتخارآفرين و مثبت کارآمدي نظام جمهوري اسلامي ايران در عرصه¬هاي مختلف تخصصي و موجب مباهات و ارتقاء تقويت روحيه و اعتماد به نفس ملک و ملت¬اند.
چه زيبا و هنرمندانه، و در عين حال، عميق و دقيق، اين استعاره را در عنوان «پويش»، به کار گرفته و فرموده¬ايد که:
«الف و ب، حروف آغازين الفباست و الفباي هر کار، زير بناي آن است. آب و برق، زير بناي آباداني ميهن است. «الف» را نشانه¬اي از آب، آباداني، ايستادگي، استواري، ايمان و اعتماد به نفس، و «ب» را بدان سبب که توسعه در دنياي امروز، بدون برق ناممکن است، نمادي از برق، بهزيستي، بالندگي و برکت توسعه قرار داديم. آب و برق، حروف آغازين الفباي توسعه¬اي هستند که براي ايران اسلامي آرزو داريم.»
حقّاً، خدا قّوت، وجّداً، خسته نباشيد.
اينجانب، به سهم و به نوبه خويش، و به حکم «من لم يشکر المخلوق، لم يشکر الخالق»، مراتب تحسين، قدرداني و سپاس¬گزاري صميمانه و خالصانه خود را بابت اين توفيقات و افتخارات عظيم که در شرايط جانفرسا و محدوديت¬هاي نفس¬گير ناشي از تحريم¬هاي ظالمانه استکبار، پديد آمده¬اند، به محضر شريف شما و همه همکاران ارجمندتان ابراز مي¬دارم.
اميد، آن که تمامي اين زحمات و تلاش¬ها، مقبول درگاه احدّيت قرار گرفته و مردم فهيم، مظلوم، صبور و رنج¬کشيده اين مرز و بوم، از برکات آنها برخوردار شوند.
هم¬چنين، موفقيت روز افزون جنابعالي و همکاران تلاشگرتان را براي تحقق برنامه¬هاي بيست¬گانه صنعت برق در سال 1399 و نيز چهل طرح بزرگي که در حوزه¬هاي آب و برق، در دوره شش ماهه اجراي پويش «هر هفته الف_ب_ايران»، عمليات اجرايي آنها آغاز شده است، از خداوند مهربان و حکيم خواستارم.
سيد عليرضا آوائي